Novice

2. Krog sezone 2016/17

2. Krog. Članice – 1.A DRŽAVNA ROKOMETNA LIGA – ŽENSKE

ŽRK BRANIK – ŽRK CELJE CELJSKE MESNINE

Na drugi tekmi je članice čakalo močno gostovanje proti ženski ekipi iz Celja. Tekma je bila odigrana 23.9. ob 19 uri v dvorani Šolski center Celje. Že od prvega napada so Celjanke kazale svojo kakovost, ki jih bo letos sigurno uvrščala med vrh 1. slovenske lige. Povedle so z rezultatom 10:5 po nekaj izjemnih ekipnih kombinacijah, ki jim Mariborčanke žal niso morale slediti. Tako so že po polčasu zaostajale z rezultatom 17:7. Po pogovoru s trenerjem v slačilnici so naša dekleta odigrala precej bolje, kar se je poznalo tudi na rezultatu okoli 45. minute (23:17). Vendar je bilo tokrat za zmago to premalo. Tako so članice izgubile svojo prvo tekmo v letošnji sezoni z rezultatom 29:20

ŽRK BRANIK: Hajduk; Čebular 3, Šauperl-Ilić 9, Želj 4, Ekart, Križanec 1, Ramšak, Pelikan 3, Marčič, Bratanič, Belca, Trobas; trener: Oblak Sebastjan

ŽRK CELJE CELJSKE MESNINE: Močić; Belac 1, Vrček A. 6, Vrček S. 8, Krajnc, Hren 4, Helbel, Pišek 6, Jankovič, Cvetko 2, Privšek 2, Dobrotinšek, Stropnik, Robič, Florjančič, Hrovatič; trener: Begovič Rajko

2. Krog. Starejše deklice A – Vzhod

ŽRK BRANIK – RK RAČE

Starejše deklice je čakalo sosedsko gostovanje v Račah, ker se ekipi zelo dobro poznata, smo spremljali zanimiv derbi, ki pa so ga na žalost naše igralke izgubile. Tekma je bila odigrana 27.9 ob 11.00 v ŠD Rače. V uvodnih minutah so Mariborčanke pokazale močno voljo in odlično obrambo in prišle na razliko 2, 3+, ki pa so jo kar hitro izgubile, po minuti odmora, ki je sledila na poziv trenerja Rač. Naše igralke so vodile do rezultata 11:11, sledil pa je padec v igri in zaostanek, tako se je prvi polčas končal z rezultatom 15:12. V drugem polčasu se naše igralke nikakor niso morale pobrati, da bi prišle nazaj na uvodno igro, to so dobro izkoristile domačinke in tekmo zaključile z rezultatom 34:25.

ŽRK BRANIK: Leskovar; Ekselenski, Cehner, Primožić, Rukelj, Gorjup 8, Skaza, Pahernik, Topalovič 4, Tripkovič 4, Horvat, Fras 9, Marko, Behin, Sinanović; trener: Strmšek Stane

RK RAČE: Vogrin; Finžgar 10, Krasnič 9, Otič 1, Mandl 9, Kobalej, Bedjanič, Dobnik 4, Vogrin, Unuk 1, Skodič, Gradišnik; trener: Klemenčič Leonida