Novice

4. Krog

Članice so v 4. krogu imele prosto tekmo, zaradi ne parnega števila ekip v 1. ligi.

4. Krog. KADETINJE – Vzhod

ŽRK AKLIMAT PTUJ – ŽRK BRANIK

Kadetinje je v 4. krogu čakal pomemben derbi proti ekipi iz Ptuja, zaradi sosedskega rivalstva je bila tekma še toliko pomembnejša. Tekma je bila odigrana 8.10 v dvorani OŠ Ljudski Vrt ob 16.30. Mariborčanke so tekmo otvorile odlično in takoj prišle do prednosti dveh golov. Sledilo je nekaj napak in nezbrane igra kar so Ptujčanke hitro izkoristile in same prišle do vodstva 10:7. Po minuti odmora so naša dekleta odigrala bolje in tako prišle do zaostanka dveh golov ob polčasu (19:17). V drugem polčasu gostje nikakor niso prišle do svoje igre. V napadu ni bilo ideje, v obrambi pa premalo agresivnosti. Luknje v obrambi je odlično izkoristila Kolenko Minea, ki je zabila kar 18 golov. Na koncu se je tekma končala s porazom za 6 golov (38:32)

ŽRK BRANIK: Žunič; Senegačnik-Jakovac 1, Marčič 8, Cigan 1, Novak Ž., Novak N. 8, Ramšak 1, Gorjup 3, Petrovič 1, Zorec, Krumpak, Trifkovič 2, Križanec 7, Topalovič; trener: Strmšek Stane

ŽRK AKLIMAT PTUJ: Hliš, Zidarič; Bezjak, Kolenko 18, Malek-Petrovič 6, Topolnik, Vidovič, Škorjanec 2, Bedrač, Puž 1, Rodi 5, Polak 2, Luknjar 4; trener: Zemljič Tomaž