Novice

Članice DP-Logik Branik-a so se dobro upirale Krimu

6. KROG 1. A ŽENSKA ROKOMETNA LIGA

RK KRIM MERCATOR – ŽRK DP LOGIK BRANIK 49:30 (24:17)

Ljubljana – Dvorana Stožice, gledalcev: 30, sodnika: Nikolić Dragan in Colner Dejan.

RK Krim Mercator: Abina 7, Jurič 12, Lukovič 5, Mavsar 10 (3), Avbelj 1, Stefanišin, Marinček, Omoregie 3, Zulič 2, Koren 4, Pandžič, Barič 1, Obradovič 3, Zrimšek 1.

ŽRK DP Logik Branik: Hrastnik 1, Kreft 5, Trobas 2, Želj 4, Mateša 13 (6), Abramović, Horvat 2, Borovčak 3,  Kelc, Bratanič, Bobič.

Sedemmetrovke: Krim Mercator 3 (3), DP Logik Branik 6 (6).

Izključitve: Krim Mercator 4 minute, DP Logik Branik 4 minute.

Ljubljančanke in Mariborčanke so že danes odigrale 6. krog državnega prvenstva, saj se Krimovke odpravljajo na Norveško na tekmo lige prvakinj, kjer jih čaka Larvik.

Državne prvakinje so brez težav premagale DP LOGIK BRANIK. Mariborčanke so na tekmi nastopile brez štirih igralka, vendar so se dostojno upirale Krimu.

Krim je takoj na začetku tekme povedel z 2:0, vendar so Branikovke nekaj minut držale stik z domačinkami. Razpoložena Tamara Mavsar je v prvih osmih minutah zadela 8 krat in Krim je povedel v 8. minuti 8:4. Kasneje so Krimovke iz protinapadov prednost višale in tako je bil rezultat v 15. minuti 13:7. Mariborčanke so se kljub kakovostni razliki dobro upirale in z nekaj zaporednimi zadetki Stelle Mateše znižale rezultat na 14:11. Vendar so domačinke strnile svoje vrste in ponovno zaigrale dobro v obrambi in s protinapadi hitro povišale na +8, rezultat je bil v 24. minuti že 22:14. Krim Mercator je po dveh napakah igralk DP Logik Branika povedel z najvišjo razliko v prvem polčasu 24:14. Kljub temu so borbene Mariborčanke v zadnjih dveh minutah dosegle 3 zadetke in polčas je bil končan 24:17 za Krim Mercator.

V drugem polčasu so ponovno odločneje pričele domačinke in hitro povedle že za 11 zadetkov (29:18). Prednost Krima je iz minute v minuto naraščala in v 44. minuti tekme so Ljubljančanke vodile 35:22. Branikovke so se borile po najboljših močeh, Krimovke niso popuščale in povedle v 50. minuti 46:25, kar je bila tudi največja prednost domačink na tekmi. V zadnjih minutah zelo fair srečanja so Mariborčanke nekoliko ublažile poraz in dosegle v zadnji minuti svoj trideseti gol. Končni rezultat 49:30 za KRIM Mercator.

Pri domačinkah je 12 zadetkov dosegla Manca Jurič, za DP LOGIK BRANIK je kar 13 zadetkov dosegla Stella Mateša.

Rokometašice Branika bodo 7. krog odigrale v nedeljo, 15.11. ob 17.00, ko bodo gostile ekipo ŽURD Koper.