Novice

Članice v Žalcu niso razočarale

8. krog: 1.A ŽENSKA ROKOMETNA IGA

RK ZELENE DOLINE ŽALEC : ŽRK DP-LOGIK BRANIK 30:26 (15:13)

Žalec – Dvorana I. OŠ Žalec, gledalcev: 200, sodnika: Ivančič Dejan in Vajda Samo; Delegat: Mesarič Slavko

Zelene doline Žalec: Križman, Danijel, Čede, Oder, Turnšek 11 (4), Čerenjak 3, Lobnikar, Košir Maja, Frangež, Pirc 1, Kompan 5, Tratnik, Korotaj 8, Košir Jana, Zubak, Strnad 2. Trener: Jernej Gologranc

DP-Logik Branik: Abramović, Hrastnik, Kreft 2, Gomilšek 4, Trobas 3, Želj 3, Mateša 12 (7), Haček 2, Borovčak, Kelc, Bratanič. Trener: Sebastjan Oblak

Sedemmetrovke: Zelen doline Žalec 5 (4), DP-Logik Branik 7 (7).

Izključitve: Zelene doline Žalec 12 minut, DP-Logik Branik 10 minut.

Branikovke so kljub porazu zadovoljile trenerja Oblaka.

Na začetku tekme so bolje začele Branikovke, ki so povedle 1:0. Žalčanke so tudi zgrešile sedemmetrovko in Mariborčanke so imele napad za drugi gol. Žal so bile neuspešne, domačinke pa hitro zadele in rezultat izenačile 1:1. Po nekaj neuspešnih akcijah gostij so igralke Zelene doline Žalec v 15. minuti prvič povedle +4 (8:4). Strelsko zelo razpoložena Stella Mateša ni dovolila, da bi Žalčanke na odmor odšle z višjo prednostjo. Domačinke so sicer povedle 14:10, vendar so Mariborčanke zadele 3 zaporedne zadetke in rezultat je bil v 29. minuti 14:13. Branikovke so imele možnost do izenačenja, vendar so prehitro izgubile žogo, Žalčanke pa so s protinapada zadele in prvi del igre dobile 15:13.

Drugi polčas so siloviteje pričele domačinke in po nekaj gostujočih napakah prvič povedle za +5 (21:15) v 41. minuti tekme. Žalčanke so v nadaljevanju naredile veliko tehničnih napak, žal pa Branikovke tega niso izkoristile, da bi se resneje približale domačinkam. Domačinke prednosti 4 – 5 zadetkov niso izpustile iz rok, kljub temu, da so se Mariborčanke v zadnji minuti približale na 3 zadetke zaostanka. Na koncu so zmagale Žalčanke 30:26. Ostaja pa “grenak okus”, saj so igralke DP-LOGIK BRANIK-a bile z borbeno, vztrajno igro zelo blizu presenečenju.

Po tekmi je bil trener Sebastjan Oblak zadovoljen s prikazano igro. “Žal nismo izkoristili ponujene priložnosti, a pristop in borbenost deklet sta bila na visokem nivoju. Vesel sem, da smo odigrali veliko bolje tako v obrambi kot v napadu, kot na zadnji domači tekmi proti Koprčankam.”

Tudi kapetanka Mia Želj je bila zelo zadovoljna s prikazano igro. “V Žalcu smo odigrale eno najboljših tekem v gosteh, žal pa so bile na koncu Žalčanke premočne. Nekajkrat smo se jim nevarno približale, a v ključnih trenutkih naredile nepotrebne napake. Izboljšale smo igro v obrambi, zato je tudi napad na tej tekmi bolje stekel. S trdim delom verjamem v boljše rezultate.”

V ekipi RK Zelene doline Žalec je bila najuspešnejša Jasna Turnšek, ki je zadela mrežo Nine Abramović 11 krat, v ekipi ŽRK DP-Logik Branik pa se je strelsko izkazala, vedno zanesljiva Stella Mateša, ki je mrežo gostujočih vratark zatresla 12 krat.

Naslednjo tekmo bodo igrale Branikovke v nedeljo 6.12.2015, ko v goste prihaja ekipa ŽRK Krka Novo mesto. Tekma se bo pričela ob 17. uri.