Novice

Derbiji pred 1. majskim odmorom

21. Krog. Članice – 1.A DRŽAVNA ROKOMETNA LIGA – ŽENSKE

RK ZAGORJE – ŽRK DP-LOGIK BRANIK

Za članice je bila v petek 22.4.2016 na sporedu tekma proti prvo uvrščeni ekipi RK Zagorje, za katere igra tudi naš bivši super talent Tjaša Stanko. Zagorčanke so seveda v tekmo odhajale samozavestno kot velike favoritinje. Tekma je bila odigrana v športni dvorani Zagorje ob 19.00. Mariborčanke so na začetku povedle z rezultatom 1:2, žal je bilo to zadnjič, da je bil rezultat ugoden za gostje. Domača ekipa je hitro izkoristila svoje močne posameznike v obrambi in napadu in z nekaj dobro izvedenimi napadi prišla do vodstva za 5 golov. Tekma je bila kljub rezultatu kar izenačena, dokler niso Zagorčanke prestavile še v višjo prestavo in prišle do rezultata 19:11 ob odmoru. V drugem polčasu je bila tekma popolnoma izenačena z veliko goli na obeh straneh. Naša dekleta sicer nikoli niso uspele uloviti domačink, zato so na koncu slavile favoritinje z rezultatom 38:28. Kljub porazu si Mariborčanke zaslužijo za borbeno igro proti zelo kvalitetni in profesionalni ekipi.

DP LOGIK-BRANIK: Abramović; Hrastnik 1, Ramšak, Kreft 4, Trobas 3, Želj 5, Mateša 10, Križanec, Belac 1, Horvat 1, Marčič, Hacek 1, Bratanič, Kelc 2 ; trener: Oblak Sebastjan

RK ZAGORJE: Perić; Krajnc 4, Stanko 6, Golob, Panger 5, Rebolj 5, Voglar 2, Ugrin 4, Bratec 1, Vrbnjak 2, Ljepoja 3, Benko 5, Skrinjar 1, Petrukhina, Zubak ; trener: Voglar Bojan

4. Krog. Mladinke – Finale 7. – 12. mesto

ŽRK DP-LOGIK BRANIK – ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA

V nedeljo 26.4.2016 so mladinke gostile močno ekipo Mlinotest Ajdovščina, na domačih tleh v dvorani Lukna ob 17.00. Že na samem začetku so Ajdovščanke potrdile svojo kvaliteto, kar tudi potrjuje dejstvo, da so vodile od 1. do 60. minute. Izvrstne samostojne akcije Mie Želj in Tjaše Trobas so Mariborčanke držale v igri do rezultata 7:10, po tem je moči zmanjkalo, kar so odlično izkoristile gostje in prišle do vodstva 13:20 po prvi polovici srečanja. Zaradi zaostanka so naša dekleta začela drug polčas izjemno agresivno in hitro. Primorčanke so žal pritisk zadržale in na koncu kljub maksimalnem trudu domače ekipe slavile z rezultatom 33:38.

DP LOGIK-BRANIK: Bratanič; Ramšak, Trobas 12, Želj 9, Petek, Krumpak, Horvat 6, Marčič 3, Kelc; trener: Oblak Sebastjan

ŽRK MLINOTEST AJDOVŠLINA: Bratina; Čermelj 8, Črnigoj 4, Svetik 9, Brecelj, Tomšič, Fegic 7, Sanabor 4, Vidmar 6; trener: Vidmar Dušan

4. Krog. Kadetinje – Finale 13. – 18. mesto

ŽRK DP-LOGIK BRANIK – RK ADRIA TRANSPORT LOGATEC

V soboto 23.4.2016 ob 15.15 je bilo v domači dvorani Lukna vse pripravljeno za spektakel, ki ga je obetala tekma dveh izjemno izenačenih ekip Maribora in Logatca. Na začetku so Mariborčanke začele zaspano in počasi, kar so kaznovale gostje in prišle do vodstva 6:10. Po time-outu domačega trenerja Strmška Staneta so se domačinke zbrale in na odmor odšle z 4 goli zaostanka (9:13). V drugem polčasu se je začel boj za zmago, naša dekleta so zaigrala izjemno motivirano in nadoknadila izgube iz prvega polčasa. Povedle so z rezultatom 19:18, na to se je začela igra gol na gol, iz katerega so v dramatični končnici kot zmagovalke odšle gostje. Zabile so gol v zadnjih sekundah tekme in slavile zmago nad domačo ekipo (22:23). Težak poraz za naše kadetinje, vendar še samo en razlog da jih na naslednji tekmi čaka močna podpora iz tribun!

DP LOGIK-BRANIK: Krumpak; Marčič 7, Cigan 3, Zadravec, Novak 5, Ramšak 4, Gorjup 1 Petek, Senegačnik-Jakovac, Križanec 2, Topalovič; trener: Strmšek Stane

RK ADRIA TRANSPORT LOGATEC: Kožuh A.; Cocič, Kožuh K., Stražiščar 3, Zalar 1, Kavčič 1, Sylai 2, Mozoli 6, Treven 7, Kovačevič, Hozjan 1, Romih; trener: Cenčič Marko

4. Krog. Starejše deklice A – Finale 13. – 18. mesto

ŽRK DP-LOGIK BRANIK – RK ŠEMPETER-VRTOJBA

Pred kadetinjami so Lukno ogrele starejše deklice z dvobojem Proti Šempetru-Vrtojbi. Tekma je bila odigrana v soboto 23.4.2016 ob 13.30. Domačinke je čakal težak preizkus, saj so spet odigrale tekmo brez rezervne klopi. Prva sedmerica pa je kljub temu, da so bile gostje veliko številnejše pokazala svojo kvaliteto in že od začetka dvoboja povedla z rezultatom 6:4, ki ga je še samo stopnjevala, na odmor so naša dekleta odšla z zadovoljivim rezultatom 11:7. Vodstvo v prvem polčasu domačink ni ustavilo, pokazale so še močnejšo in zbrano igro, in tako na koncu slavile z več kot 10 goli prednosti 26:15

DP LOGIK-BRANIK: Žunič; Senegačnik-Jakovac, Cigan 7, Novak Ž. 8, Novak N. 3, Gorjup 6, Topalovič 3; trener: Strmšek Stane

RK ŠEMPETER-VRTOJBA: Hrustič; Komel 3, Osterc G., Vajd 3, Žorš 1, Poša, Osterc T. 1, Širok 3, Podgornik 2, Štokelj-Hlede, Gruntar 2; trener: Vidmar Igor

18. Krog. Mlajše deklice A – Vzhod

V zadnjem krogu lige je dekleta čakalo gostovanje proti izjemno kvalitetni ekipi Zelene Doline Žalec. Tekma je bila odigrana v sredo 20.42016 ob 18.15 na 1. osnovni šoli v Žalcu. Na začetku prvega polčasa je Mariborčanke čakal šok, gostje so povedle s kar 9:0. Zadevale so mrežo iz vseh možnih kotov in na igrišču praktično letele, na kar žal naša dekleta niso bila pripravljena. V 10. minuti je končno zatresla mrežo Aneja Fras, vendar žal ni šlo na bolje. Mariborčanke so žal v prvem polčasu zadele le še enkrat in na odmor odšle z neulovljivim rezultatom 18:2. V drugem polčasu so domačinke razumljivo popustile, naša dekleta so pa to izkoristila, da so malce izboljšala končni rezultat. Žal so bile igralke iz Žalca tokrat za nas premočne, na koncu so slavile z rezultatom 29:11.

DP LOGIK-BRANIK: Pahernik; Piškur, Ekselenski, Cehner, Rukelj 3, Izlakar-Jelaković, Benina, Tripkovič 5, Fras 3, Križanec , Demiri , Sinanović; trener: Čučko Marko

RK ZELENE DOLINE ŽALEC: Semprimožnik; Turnšek 6, Toplovec, Softič, Artelj 7, Kovačič 2, Vozelj Čakš 4, Hojnik 6, Galič 4; trener: Sutaj Tana