Novice

Dolenjke v pokalu premočne za Branik

1/8 finala pokala Slovenije

KRKA NOVO MESTO  – BRANIK 35:23 (16:10)

Mokronog – Športna dvorana Osnovne šole Mokronog, gledalcev: 150, sodnika: Pirc Branko in Kržan Tomaž.

Krka Novo mesto: Hajdinjak, Korenič, Vidic 7 (2), Ražem 2, Kramar 2, Leskovec 3, Žlajpah 4, Rudman 2, Legan 1, Mrmolja 6, Završnik 1, Veble 7 (3).

Branik: Hrastnik 2,  Horvat 1, Trobas 2, Želj 2, Abramović, Gomilšek 4, Bobič, Kreft, Kelc, Borovčak 5 (1), Mateša 7 (3), Bratanič.

Sedemmetrovke: Krka 5 (5), Branik 6 (4).

Izključitve: Krka 2 minuti, Branik 4 minute.

Igralke Krke so suvereno dobile tekmo osmine finala pokala Slovenije. V dvorani OŠ Mokronog so takoj na začetku tekme povedle s 3:0, a Branikovke so po nekaj minutah strnile svoje vrste in izenačile na 4:4. Na sredini prvega polčasa so Dolenjke povedle za 6 zadetkov in prepričljivo dobile prvi polčas 16:10.

V drugem delu so igralke Krke kontrolirale rezultat in v 45. minuti povedle z 21:11. Igralke Branika so se približale na 30:22, a za kaj več pa danes ni bilo prave možnosti. Prav ob koncu je razlika narasla na +12 za Krko, ki se je tako zasluženo uvrstila v 1/4 finale slovenskega pokala.

Pri domačinkah sta po 7 zadetkov dosegle Tjaša Veble in Urška Vidic. Za Mariborčanke je Stella Mateša dosegla prav tako 7 zadetkov, Barbara Borovčak pa 5. V ekipi Branika je vratarka Nina Abramović zbrala 13 obramb.

Rokometašice Branika bodo v 3. krogu 1. A državne lige že v soboto gostovale v Ljubljani pri RK Ljubljana.