Novice

Kadetinje nemočne na Ptuju

4. krog – vzhod

TENZOR DP LOGIK PTUJ – BRANIK  36:22 (20:12)

Ptuj – Dvorana OŠ Ljudski vrt  Gledalcev: 40, sodnika: Bratkovič Roman in Breznik Robert.

Tenzor DP Logik Ptuj: Bedrač 2, Belca 2, Kolenko 9, Knaus, Rodi 3, Šegula, Luknjar 2, Širec Tina 2, Širec Lina 1, Čagran Sara 2, Čagran Lara 4, Vidovič, Malek 7, Puž, Bezjak, Hergua 2.

Branik: Marčič 4, Ramšak 1, Bobič 3, Petek 2, Kopše 4, Gorjup 3, Žunič, Novak Neja 4, Novak Žana 1, Senegačnik J., Cigan, Krumpak.

Sedemmetrovke: Tenzor DP Logik Ptuj 8 (4), Branik 4 (2).

Izključitve: Ptuj 2 minuti, Branik 12 minut.

Branikovke so začele tekmo dobro, saj so povedle 2:1, nato so se Ptujčanke zbrale in v sredini prvega polčasa povedle za 6 zadetkov, rezultat na semaforju je bil 15:9. Ob koncu prvega dela so Mariborčanke nekoliko popustile in domačinke so jim ušle na +8. Polčas 20:12 za Ptujčanke.

Drugi polčas se za Branik ni pričel uspešno, saj so domačinke hitro naredile delni izid 5:0, rezultat je bil 25:12. Zmagovalec je bil praktično odločen, Ptujčanke so kontrolirale rezultat in povedle na koncu že za +13, 30:17. Do konca tekme se rezultat ni bistveno spremenil, Ptujčanke so slavile 36:22.

Tekma je zaznamovala številne sedemmetrovke in kar 12 minut izključitev pri Braniku.

Pri domačinkah je bila najuspešnejša Minea Kolenko, ki je zadela 9 krat, pri Braniku so po 4 gole dosegle Metka Marčič, Eva Kopše in Neja Novak.