Novice

Kadetinje z odliko odpravile Brežice

Poročilo s tekme 3. kroga lige kadetinj – vzhod

BRANIK – BREŽICE  28:16 (13:5)

Maribor – Športna dvorana Lukna, gledalcev: 50, sodnika: Martinšek Bojan in Paher Anja.

Branik: Bobič 5, Ramšak 2, Marčič 3, Petek 12 (2), Novak Žana, Novak Neja, Žunič, Kopše 5, Senegačnik Jakovac, Krumpak, Cigan 1, Gorjup.

Brežice: Prelec, Poslek Baršič, Savčić, Hotko 10  (1), Zupanc, Jakovina 3, Novak, Ocvirk, Molan, Vegelj, Bevc 3.

Sedemmetrovke: Branik 4 (2), Brežice 1(1).

Izključitve: Branik 2 minuti, Brežice 2 minuti.

Mariborčanke so zanesljivo dobile prvo domačo tekmo v novem prvenstvu. Branikovke so hitro povedle z rezultatom 3:0, gostje so svoj prvi zadetek dosegle šele v 11. minuti. Razlika je hitro naraščala in v 23. minuti so domačinke že povedle z 12:4. Polčas se je končal z 13:5 za črno-bele.

V drugem delu so varovanke Staneta Strmška stopnjevale svojo dobro igro in z dobro obrambo ter domiselno igro hitro povedle za deset zadetkov, rezultat na semaforju je v 46. minuti kazal 19:9. Do konca tekme je prednost le še narasla. Končni rezultat 28:16. in zaslužena zmaga je ostala doma. Pri Braniku je tokrat največ zadetkov dosegla Brina Petek 12, pri gostjah je izstopala Katja Hotko, ki je dosegla 10 zadetkov.

Kadetinje Branika bodo v 4. krogu v soboto 10. oktobra ob 14.30 uri gostovale na Ptuju proti ekipi Tenzor DP-LOGIK Ptuj, Brežice pa bodo gostile Krko Novo mesto.