Kadetinje Zagorja v Mariboru visoko zmagale

BRANIK – KATJA KURENT ZAGORJE   15:32 (5:18)

Maribor – Dvorana Lukna, gledalcev: 30, sodnika: P. Zorli in L. Zupančič.

Branik: Žunič, Marčič 3, Gorjup 1, Novak N., 1, Novak Ž., Ramšak, Krumpak, Petek 2 (2), Kopše 1, Bobič 6, Cigan 1, Senegačnik Jakovac.

Zagorje: Borišek, Strmljan, Cilenšek 7, Hace 3, Audič 1, Prašnikar 6, Lunder, Guna 4 (2), Škrinjar 11 (2), Roglič.

Sedemmetrovke: Branik 4 (2), Zagorje 4 (4).

Izključitve: Branik 4 minute, Zagorje 2 minuti.

Varovanke Staneta Strmška so zabeležile tretji poraz v novem državnem prvenstvu. Igralke Zagorja so bile pretrd oreh za Branikovke. Črno-bele so sicer takoj povedle z 1:0, a to je bilo tudi edino vodstvo na tekmi. Igralke Zagorja hitro strnile svoje vrste in pričele z uspešnimi akcijami ter v 15. minuti so gostje že vodile 9:4. Domačinke so sicer poizkušale, vendar je gostujoča vratarka njihove strele uspešno zaustavljala. Mariborčanke kar nekaj minut niso zadele gola, Zagorjanke pa so z delnim izidom 8:0 povedle v 28. minuti že 17:4. Prvo polčas se je zaključil s premočjo gostij z rezultatom 18:5.

Tudi v drugem delu so igralke Zagorja dominirale na igrišču, v 39. minuti tekme je bil rezultat že neulovljivih 20:9. Najvišjo prednost +18 (13:31) so gostje imele dve minuti pred koncem srečanja. Na koncu zaslužena zmaga ekipe iz Zagorja z 32:15.

V ekipi Branika je 8 zadetkov dosegla Teja Bobič, pri gostjah se je strelsko izkazala Škrinjarjeva, ki je mrežo Branika zatresla 11 krat.

Branikovke čaka v 6. krogu gostovanje v Celju, tekma bo soboto, 24.10. ob 14:00. Nasprotnice  bodo igralke ŽRK Celje Celjske mesnine!