Velenje – Rdeča dvorana, gledalcev: 50, sodnika: Cankar Bojan in Zupan Rok.

Velenje: Amon Edita, Mičić 4, Tomić 1, Atelšek, Alekić, Feldin 5, Ferenc 7, Tabaković, Melavc 11 (3), Simić, Nakić 3, Amon Ines 5 (1), Smonkar, Kamenik.

Branik: Hrastnik, Kreft 5, Gomilšek 2, Trobas 3, Želj 8, Mateša 11 (6), Bobič, Abramović, Horvat 2, Oberžan, Križanec, Borovčak, Kelc.

Sedemmetrovke: Velenje 5 (4), Branik 7 (6).

Izključitve: Velenje 10 minut, Branik 6 minut.

Velenjčanke so bolje pričele s tekmo in že v 4. minuti vodile 4:1. Branikovke so v prvi polovici prvega polčasa preveč grešile in domačinke so jim ušle za 5 zadetkov, v 15. minuti je bil rezultat 12:7. Igralke Velenja so v nadaljevanju polnile mrežo Mariborčank in povedle že za +7, semafor je kazal 17:10. V zadnjih treh minutah prvega polčasa so črno-bele s tremi zaporednimi zadetki znižale na 17:13.

V drugem delu so varovanke Nikole Bistrovića strnile svoje vrste in v 43. minuti so domačinke ujele na 21:21 ter v naslednjem napadu prvič na tekmi povedle 22:21. V nadaljevanju je bila tekma izenačena, Velenjčanke so nekajkrat povedle za gol ali dva, Mariborčanke pa so nekajkrat nesrečno zadele vratnico. Iznajdljive Velenjčanke pa so ob koncu tekme povedle že za 5 zadetkov, 33:28 in 35:30, tako da je tekma bila odločena. Na koncu zasluženih 36:31 za Velenje.

Pri ekipi Velenja se je izkazala Sandra Melavc, ki je zadela 11 zadetkov, v ekipi Branika je bila prav tako 11 krat uspešna Hrvatica Stella Mateša.

Moramo poudariti, da sta tekmo odlično sodila Bojan Cankar in Rok Zupan.

Rokometašice Branika bodo v 4. krogu v soboto 17. 10. ob 19.00 gostovale v Celju pri ŽRK Celje Celjske mesnine.