Poročilo s tekme 1. kroga mladinske lige – vzhod

Maribor – Športna dvorana Lukna, gledalcev: 50, sodnika: Pukšič in Satler.

Branik: Kopše, Petek, Ramšak 1, Marčič, Bobič, Hrastnik, Horvat 3, Trobas 3, Želj 7 (1), Kelc 4, Borovčak 10 (6), Krajnc, Bratanič.

Litija: Mandelj, Lavrenčič, Lamovšek, Medvešek 6, Vozelj 1, Šrenk 3, Lepičnik 7 (6), Burja 1, Ribarič 1, Hauptman 3, Perpar 2, Anteševič 1, Izlakar.

Sedemmetrovke: Branik 7 (7), Litija 6 (6).

Izključitve: Branik 10 minut, Litija 14 minut.

Mariborčanke so v izenačeni tekmi na koncu strle odpor gostij. Branikovke so večji del prvega polčasa vodile z enim ali dvema zadetkoma prednosti. Po 30-ih minutah je rezultat na semaforju kazal 16:13. Gostje iz Litije so v sredini drugega polčasa znižale rezultat na 18:17, a so jim Branikovke ponovne ušle na na 3 zadetke prednosti. Do mirne končnice ni prišlo, saj so igralke Litije rezultat izenačile na 25:25. Nato so varovanke Nikole Bistrovića strnile svoje vrste in dosegle še 3 zadetke in zabeležile zmago. Končni rezultat 28:25.

Tekma je zaznamovala precej grobosti, saj so si skupaj igralke obeh ekip nabrale kar 24 minut izključitev. Sodnika sta dosodila tudi 13 sedemmetrovk.

Pri Braniku je tokrat največ zadetkov dosegla Barbara Borovčak, in sicer 10. Pri gostjah je 7 krat zadela Špela Lepičnik.

Mladinke Branika bodo v 2. krogu v nedeljo 11. oktobra ob 12.45 gostovale v Ljubljani. Nasproti jim bo stala Olimpija.BARBARA BOROVCAK 2