CELJE CELJSKE MESNINE – DP-LOGIK BRANIK  38:27 (22:14)

Celje – Dvorana Golovec, gledalcev: 30, sodnika: Štrigl in Ocvirk.

Celje Celjske mesnine: Belac 12 (6), Dernovšek 6, Vrček 1, Krajnc 3, Kodele 6, Pišek 4, Cvikl 2, Cverlin, Helbel 3, Jakovljevič, Tržan 1.

DP -Logik Branik: Hrastnik, Krajnc 2, Petek, Trobas 7, Bobič 2, Želj 8, Horvat 2, Bratanič, Borovčak 6 (2), Kelc, Krumpak, Marčič, Kopše, Ramšak.

Sedemmetrovke:Celje Celjske mesnine 6 (6), DP Logik Branik 5 (2).

Izključitve: Celje Celjske mesnine 8 minut, DP Logik Branik 4 minute.

Začetek tekme je bil dokaj izenačen, a so si kmalu Celjanke prvič priborile 3 zadetke prednosti (6:3). Branikovke so izenačile na 6:6, a so domačinke ponovno dvakrat zapored zadele in povedle 8:6. Kljub temu se Mariborčanke niso predale in do polovice polčasa držale stik z Celjankami. Igralke Celjskih mesnin so povedle za +5 (15:10). Zelo razpoložena je bila Sanja Belac, ki je polnila mrežo gostij. Ob koncu prvega dela je prednost vztrajno naraščala in domačinke so prvi del dobile 22:14.

Tudi drugi polčas so domačinke nadaljevale v enakem ritmu. V sredini drugega polčasa so povedle za 11 zadetkov (30:19) in zmagovalec je bil tako odločen. Branikovke so ob koncu tekme sicer znižale zaostanek (33:25), a so Celjanke kmalu s tremi zaporednimi zadetki ponovno povedle za +11. Na koncu zaslužena zmaga domačink 38:27.

Za Celjanke je največkrat zadela Sanja Belac, ki je kar 12 krat zatresla mrežo Branika, pri DP Logik Braniku je kapetanka Mia Želj zadela 8 krat, Tjaša Trobas pa je gostujočo mrežo zatresla 7 krat.