Novice

Poslednje dejanje sezone 2015/16

6. Krog. Mladinke – Finale 7. – 12. mesto

ŽRK DP-LOGIK BRANIK – RK ŠEMPETER-VRTOJBA

Zadnjo dejanje letošnje sezone za mladinke v letošnji sezoni je prineslo pomembni dve točki. Zadnji krog je bil odigran na domačih tleh v dvorani Lukna v Mariboru 14.5.2016 ob 14.00. Tekma je bila izjemnega pomena saj je pomenila razliko med 7. in 8. mestom v domačem prvenstvu. Začetek tekme ni bil najobetavnejši za domačo ekipo, saj so gostje prišle do minimalnega vodstva 5:6, ampak so po tem zaigrale v pravi luči in hitro prišle do svoje igre, trener nasprotne ekipe je poskušal ustaviti mariborski naval z minuto odmora, ampak to je le še podkrepilo domačinke, ki so polčas zaključile z vodstvom petih golov 19:14.  V drugem polčasu se je še bolj poznala daljša klop domačink in odlično razpoloženi štajerski bombarderki, ki sta skupaj zabili 25 golov (Mia Želj, Nika Kelc) Mariborčanke so tako zanesljivo poskrbele, da sta zadnji dve točki letošnje sezone ostali doma. Čestitke za sezono dekleta!

DP LOGIK-BRANIK: Krumpak; Ramšak, Zadravec, Trobas 3, Želj 14, Bobič 1, Horvat 5, Križanec 1, Bratanič, Kelc 11; trener: Oblak Sebastjan

ŽRK TRŽIČ: Rebec; Mattica 12, Komel 1, Rojc 4, Avsec 2, Varadin 2, Simić, Zgonik, Grmek 4, Gruntar 3; trener: Hren Borut

6. Krog. Kadetinje – Finale 13. – 18. mesto

ŽRK DP-LOGIK BRANIK  – ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA

Zadnja tekma za kadetinje v letošnji sezoni je bila odigrana 14.5.2016 ob 12.00 v domači dvorani. Začetek tekme je bil obetaven, saj so naše kadetinje zabile že v prvem napadu in si tako prisvojile prednost, ki so jo branile vse do rezultata 10:10, na kar je igra začela upadati, kar so gostje hitro izkoristile in prišle do lastnega vodstva 12:14, po minuti odmora domačega trenerja v 25. minuti so domačinke ponovno zaigrale in na koncu polčasa odšle na odmor z golom zaostanka (14:15). Drugi polčas se ni začel po načrtih domače ekipe, saj so gostje prišle do vodstva treh golov in ga nekaj časa tudi uspešno držale. Na srečo so se naše igralke zbrale in s pomočjo ekipe starejših deklic A prišle do zmage v zadnjih minutah tekme in slavile z rezultatom 29:27. Puncam čestitamo za uspešno sezono!

DP LOGIK-BRANIK: Žunič, Krumpak; Senegačnik-Jakovac, Cigan, Novak Ž. 2, Zadravec, Novak N. 3, Ramšak 2, Gorjup 7, Petek 3, Bobič 10, Križanec 2, Topalovič; trener: Strmšek Stane

ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA: Vidmar; Knez 3, Nusdorfer 1, Pergar 1, Božič-Sinigoj 1, Bevk 2, Semič, Knez 1, MIhel 6, Pintar, Groff 12; trener: Leban Branko

6. Krog. Starejše deklice A – Finale 13. – 18. mesto

ŽRK DP-LOGIK BRANIK – ŽRK KOČEVJE

Zadnja tekma naše ekipe starejših deklic A je bila odigrana 14.5.2016 ob 10.30 v dvorani Lukna. Domače igralke so na tej tekmi imeli vlogo favorita, ki so ga izpolnjevale že od 1. minute naprej. že na začetku so pokazale zelo močno igro v obrambi, ki je bila pretrd oreh za nasprotnice, ki je nikakor niso zmogle prebiti. Tako so domačinke po prvih tridesetih minutah odšle na odmor z odličnim vodstvom osmih golov (17:8). V drugem polčasu so igrale prav tako zelo dobro tako v obrambnih kot v napadalnih nalogah in tako privedle zadnjo tekmo letošnje sezone do lepega konca z rezultatom 36:19. Vse igralke so se tudi vpisale med strelke, kar kaže na dobro timsko igro! Iskrene čestitke za dobro sezono!

DP LOGIK-BRANIK: Žunič; Senegačnik-Jakovac 5, Cigan 2, Novak Ž. 9, Novak N. 7, Gorjup 10, Topalovič 3; trener: Strmšek Stane

ŽRK KOČEVJE: Stanišič; Otoničar 1, Buzuk Ž. , Šneperger 6, Bizjak 4, Buzuk E., Topalovič 4, Štrbac; trener: Andoljšek Ciril

Zaključni turnir za mlajše deklice A

Na prvi tekmi je Šempeter premagal Tržič 15:10

V Šempetru je potekalo finale za naše najmlajše. Finalnega turnirja za mesta 7. – 9. so se udeležile ekipe Maribora, Šempetra in Tržiča. Tekme so trajale 30 minut. Prva tekma za naša dekleta je bila odigrana 15.5.2016 ob 13.15 v Šempetru proti ŽRK Tržič. Predzadnja tekma za Mariborčanke je bila pravi spektakel. V prvem polčasu so Mariborčanke odigrale zelo dobro, če odštejemo prvih 8 minut, ko so naše igralke začele dokaj zaspano, vendar so po minuti odmora odigrale odlično in ob polčasu prišle do vodstva 10:6. V drugem polčasu smo videli popolnoma drugačen Tržič, iz minute v minuto so bile bližje našim igralkam in celo izenačile do rezultata 14:14 v 28. minuti. Po stresni končnici je v zadnji minuti zatresla mrežo Rukelj Neli in priigrala zmago za našo ekipo. (15:14)

Na zadnji tekmi turnirja sta se srečali obe zmagovalki. Zmaga je odločala med sedmim in osmim mestom v domačem prvenstvu. Tekma je bila odigrana ob 14.30. Tekma je pokazala kako močno igro v obrambi sta zmožni obe ekipi, saj je bilo zadetih le nekaj več kot 20 golov. Prvi polčas so naša dekleta zabila le 3 gole, kar pa ne zgleda tako šokantno, če pogledamo da so dekleta iz Šempetra zabila le 4. Tako se je polčas končal z minimalnim zaostankom (4:3). V drugem polčasu smo bili deležni več akcije na igrišču. Tekma je bila izjemno napeta kar potrdi tudi dejstvo da nikoli ni bilo vodstva za več kot 2 gola na obeh straneh. 2 gola prednosti za Šempeter v zadnjih petih minutah so kazale na poraz, vendar so po izjemnem preobratu naše igralke nadoknadile ta zaostanek in ponovno v zadnji minuti prišle do prednosti enega gola in slavile z rezultatom 11:12. Čestitke za 7. mesto punce! Le tako naprej!