Novice

Poslednji krog za članice

22. Krog. Članice – 1.A DRŽAVNA ROKOMETNA LIGA – ŽENSKE

ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA – ŽRK DP-LOGIK BRANIK

Za zaključek sezone je članice čakalo težko gostovanje pri tretjeuvrščenem Mlinotestu iz Ajdovščine. Tekma je bila odigrana 7.5.2016 v dvorani ŠC Police Ajdovščina ob 20.00. Mariborčanke so v tekmo odhajale pogumno z manj številčnejšo zasedbo in z željo, da pridobijo čimveč pomembnih izkušenj pred koncem sezone. Domačinke so tekmo začeli izjemno močno in disciplinirano in si tako zelo na hitro nabrale prednost +5. Še posebej je blestela Svetik Maja, ki je zabila prve tri uvodne gole in tako pripeljala Ajdovščino do začetne premoči. Ob polčasu so naša dekleta odšla na odmor s polovičnim rezultatom 20:10 v prid domače ekipe. V drugem polčasu so gostje odigrale malo bolj zbrano, kar je vodilo tudi do približka na le +7 (26:19). Žal so domačinke igrale še samo bolje in na koncu slavile z rezultatom 38:24 v zadnjem krogu 1.A članske ženske lige.

DP LOGIK-BRANIK: Abramović; Hrastnik, Kreft 1, Trobas 3, Želj 6, Mateša 8, Belac 4, Horvat, Bratanič, Kelc 2 ; trener: Oblak Sebastjan

ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA: Bratina, Srečkovič; Čermelj 1, Zrimšek 2, Svetik 6, Brecelj 1, Jonovič 3, Tomšič, Zulič 1, Čajko 1, Pipan 4, Schuster 3, Sanabor 5, Ferfolja Š. 4, Ferfolja T. 4, Vidmar 3; trener: Vidmar Dušan

5. Krog. Mladinke – Finale 7. – 12. mesto

ŽRK TRŽIČ – ŽRK DP-LOGIK BRANIK

V predzadnjem krogu so se naša dekleta srečala z neugodnim Tržičem. Tekmo so žal izgubile z rezultatom 37:36, kar kaže na zelo izenačeno tekmo. Podrebnejše analize tekme žal ne gre podati, zaradi pomanjkanja uradnega zapisnika.

DP LOGIK-BRANIK:

ŽRK TRŽIČ:

5. Krog. Kadetinje – Finale 13. – 18. mesto

DRŠ VRHNIKA – ŽRK DP-LOGIK BRANIK

Na predzadnji tekmi so se naše kadetinje pomerile z močnim moštvom DRŠ Vrhnika v gosteh. Tekma je bila odigrana v dvorani osnovne šole Antona Martina Slomška 7.5.2016 ob 13.30. Že od samega začetka je naša dekleta pričakal hladen tuš. Vse je šlo narobe tako v napadu kot v obrambi, kar je tudi vodilo do delnega rezultata 10:1 iz katerega se naše igralke nikoli niso vrnile. Kasneje so z malo bolj motivirano igro v napadu dosegle nekaj zadetkov in prišle do rezultata 13:4 ob polčasu. V drugem polčasu ni kazalo na boljše in so zato, domačinke zasluženo slavile z veliko razliko 20 golov 29:9.

DP LOGIK-BRANIK: Žunič, Krumpak; Senegačnik-Jakovac, Marčič 1, Cigan, Novak Ž. 2, Zadravec, Novak N., Ramšak 1, Gorjup 2, Bobič 1, Topalovič 2; trener: Strmšek Stane

DRŠ VRHNIKA: Smrekar; Jereb 5, Mele 3, Kocjan 3, Remškar, Mole, Margon 5, Štirn 2, Robida 3, Cvelbar 1, Cankar, Gabrovšek 1, Smrekar, Leben 6; trener: Jonovič Sendy

5. Krog. Starejše deklice A – Finale 13. – 18. mesto

ŠD JADRAN BLUEMARINE HRPELJE-KOZINA – ŽRK DP-LOGIK BRANIK

Gostovanje na drugi strani države je bilo planirano za naša dekleta 7.5.2016 ob 11.00 v športni dvorani Hrpelje. Kot je že stalna praksa ekipe starejših deklic, so igrale brez menjave, vendar to ni poslabšalo odlične igre, ki so jo prikazale v prvem polčasu. Na začetku je bila tekma izjemno izenačena z rezultatom gol za gol. Na koncu polčasa so iz te igre bolje odšle Mariborčanke saj so na odmor odšle z golom prednosti 11:12. V drugem polčasu so po nekaj spodbudnih besedah našega trenerja Strmška Staneta igralke še bolje zaigrale in prišle do vodstva 12:15, ki so ga držale celo tekmo in na koncu slavile s prednostjo 3 golov 20:23. Še posebej se je izkazala Topalovič Nina, ki je zabila skoraj polovico golov in na splošno odigrala odlično tekmo tako v napadu, kot v obrambi.

DP LOGIK-BRANIK: Žunič; Senegačnik-Jakovac, Cigan 3, Novak Ž. 5, Novak N. 2, Gorjup 4, Topalovič 9; trener: Strmšek Stane

RŠD JADRAN BLUEMARINE HRPELJE – KOZINA: Grmšek; Žerjal 9, Vlahovič 2, Grk 4, Miličev 1, Bolčič 3, Poles, Čermelj, Spasovič 1; trener: Miklavec Tanja