Novice

Prva tekma z novim trenerjem.

6. Krog. Članice – 1.A DRŽAVNA ROKOMETNA LIGA – ŽENSKE

V 6. krogu je članice v dvorani Tabor pričakala ekipa Kopra 30.10 ob 16.00. Da je bila tekma še posebej pomembna, je poskrbela sprememba v strokovnem kadru. Sebastijan Oblak se je sporazumno vrnil nazaj k svojemu matičnemu klubu Celju. Predstavljamo pa novega trenerja, Kristijana Ladiča, ki ima že mnogo izkušenj s treniranjem moških klubov kot so, mlajše selekcije RK Maribor, RK Arcont Radgona in pa tudi mlajše selekcije slovenske reprezentance. Tokrat bo se pa prvič lotil treniranja ženske ekipe in vsi skupaj mislimo, da bo izzivu več kot kos. Proti Kopru so članice odigrale odlično tekmo, žal pa se je poškodovala Tajana Šauperl, vsi skupaj ji želimo čim hitrejše okrevanje. Dober začetek tekme je imel močan vpliv na potek tekme. V uvodnih minutah so domačinke prišle do 3 golov prednosti, ki so ga držale cel polčas, tekma je bila izjemno izenačena z odlično predstavo obeh ekip. Prvi polčas se je tako končal z zadovoljim vodstvom 13:11. V drugem polčasu so Mariborčanke igrale še za malenkost bolje in prišle do močnega vodstva 4-5 golov okoli 45. minute. Nažalost jim je v zadnjih minutah tekme zmanjkalo koncentracije kar je vodilo do napak, ki so jih lepo izkoristile gostje in tako prišle do točke v gosteh (27:27)

ŽRK BRANIK: Hajduk; Oberžan, Marčič, Čebular 2, Šauperl-Ilič 5, Želj 10, Ramšak, Ekart, Križanec 1, Krumpak, Špes, Pelikan 5, Prapotnik 2, Bratanič, Belca, Trobas 2; trener: Kristijan Ladič

Ž.U.R.D KOPER: Palčič; Bajič 3, Škabar 9, Munda 2, Bunić 4, Bertok 3, Vukelič, Fidel, Zorko 4, Štritof, Vončina, Teraž 2, Babič, Bearzi, Baruca; trener: Valentino Štingl