Novice

Rezultati tekem 15.4 – 17.4

20. Krog. Članice – 1.A DRŽAVNA ROKOMETNA LIGA – ŽENSKE

V petek 15. 4. 2016 so naše članice odigrale tekmo proti neugodnemu nasprotniku ŽRK Krka v gosteh v Stopičah v ŠD Stopiče ob 19.00. Domačinke so na začetku izkoristile malce ne ogreto obrambo Mariborčank in hitro prišle do vodstva 8:3. Naša dekleta se niso predala in so kljub zelo udarni igri domačink z zelo disciplinirano obrambno in napadalno igro nadoknadile rezultat in prišle na 12:10, potem je dekletom zmanjkalo moči in so ob polčasu izgubljale z rezultatom 21:15. V drugem polčasu so Krkašice potrdile svojo premoč in na koncu slavile z rezultatom 42:32. Najboljša strelka je bila s kar 12 goli naša Stella Mateša, ki je odigrala izvrstno tekmo.  Uspešno je realizira tudi 7 sedemmetrovk.

Sodnika: Cankar Bojan in Zupan Rok

Delegat: Starc Franc

Zapisnik in časomerilec: Irena Miklavčič in Martin Bačar

DP LOGIK-BRANIK: Abramović; Hrastnik 2, Ramšak, Kreft 3, Trobas 5, Želj 2, Mateša 12, Belac 4, Krumpak, Marčič, Hacek 1, Bratanič, Kelc 3 ; trener: Oblak Sebastjan

ŽRK KRKA: Hajdinjak; Vidic 4, Ražem 6, Kramar 4, Leskovec 8, Korenič, Rudman T. 2, Legan 1, Mormolja 9, Završnik, Rudman A. 3, Veble 5 ; Trener: Kranjčič Salvador

3. Krog. Mladinke – Finale 7. – 12. mesto

V 3. krogu finala mladink je Mariborčanke čakalo gostovanje v Šempetru proti veliko številnejši ekipi RK Šempeter-Vrtojba. Tekma je bila odigrana v športnem parku Nova Gorica v ŠD Balon v nedeljo 17. 4. 2016 ob 16.30. Domačinke se na začetku niso mogle otresti zelo hitre igre v napadu in izjemno močne obrambe Mariborčank, zato so naše punce prišle do vodstva 3:10 in na hitro potrdile vlogo favoritinj, tekma se je po burnem uvodu umirila, sledila je igra gol za gol in na odmor so Mariborčanke odšle z dobrim rezultatom 11:17. V drugem polčasu je sledila malo boljša igra domače ekipe, ki so prišle le na 3 gole razlike, vendar so Štajerke znova strnile vrste in slavile z rezultatom 23:27. Strelsko formo sta samo še potrdili najboljši strelki mladinske ekipe Mia Želj in Nika Kelc, ki sta skupaj zadeli kar 17 od 27 golov.

DP LOGIK-BRANIK: Bratanič; Ramšak, Trobas 5, Želj 9, Petek, Krumpak, Marčič 2, Bratanič, Kelc 8; trener: Oblak Sebastjan

RK ŠEMPETER-VRTOJBA: Rebec; Mattica 6, Komel 2, Rojc, Avsec 1, Jurič, Varadin 2, Simić 1, Zgonik, Grmek S. , Brdarič, Grmek M. 12, Gruntar; trener: Hren Borut

3. Krog. Kadetinje – Finale 13. – 18. mesto

Ekipo kadetinj je v tretjem krogu na domačem parketu čakala ekipa iz Ajdovščine. Tekma je bila odigrana v športnem centru Police Ajdovščina v nedeljo 17. 4. 2016 ob 13.30. Zaradi poškodb so bile naše igralke zelo oškodovane in so igrale celo tekmo brez menjave, kar se je poznalo v izgubah moči v zadnjih minutah tekme… Punce so na začetku uspešno parirale favorizirani Ajdovščini in tudi povedle z rezultatom 3:4, ki pa je bil žal tudi edino vodstvo Mariborčank. Mlinotesčanke so izkoristile terensko premoč in ob polčasu odšle na odmor z vodstvom sedmih golov (19:12). V drugem delu se je še bolj poznalo pomanjkanje menjav, kar je tudi vodilo do končnega poraza za 35:20.

DP LOGIK-BRANIK: Krumpak; Marčič 5, Zadravec 2, ramšak 3, Gorjup 5, Petek 1, Križanec 4; trener: Strmšek Stane

ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA: Vidmar; Knez, Nusdorfer 3, Pergar 3, Božič-Šinigoj 2, Bevk 3, Semič 1, Blazinšek 2, Knez 3, Mihelj 3, Pintar, Groff 15; trener: Leban Branko

3. Krog. Starejše deklice A – Finale 13. – 18. mesto

Žal analize ni, saj uradni zapisnik tekme ni objavljen. Mariborčanke so slavile z rezultatom 28:21. Priložena je tudi slika zmagovalk ob pozdravu navijačev, bravo punce!d767c3bf-94ce-4750-b5a4-da14becd85ef

DP LOGIK-BRANIK:

ŽRK KOČEVJE:

17. Krog. Mlajše deklice A – Vzhod

Naše najmlajše so gostile Ptujčanke na Štajerskem derbiju na domačem parketu v dvorani Lukna v soboto 16. 4. 2016 ob 11.00. Mariborske varovanke so tekmo začele zelo dobro že od prve minute in z bombnim napadom zabile v prvih 10. minutah kar devetkrat kar je posledično peljalo do vodstva 9:3, Ptujčanke proti leteči domači ekipi niso imele priložnosti. Domačinke so z jekleno obrambo in letečim napadom prišle po prvih 30. minutah do vodstva 17:6. V drugem polčasu so domače igrale še bolje kot v prvem in tako popolnoma ponižale gostje in na koncu slavile z zasluženim rezultatom 25:12. Blesteli sta Neli Rukelj in Aneja Fras, ki sta skupaj zadeli več kot 80% vseh zadetkov.

7d528d57-00db-4fa4-a105-b25be7a30113 3756d637-4b2c-4db4-9cd1-61a722d9d073 d21b7bd7-4840-4b7a-966e-d35b910df892 d368bd01-e1f0-4952-b2e8-3c11f3d5837d

DP LOGIK-BRANIK: Pahernik; Piškur, Ekselenski, Cehner, Rukelj 11, Izlakar-Jelaković, Benina, Tripkovič 4, Fras 10, Križanec , Demiri , Sinanović; trener: Čučko Marko

ŽRK PTUJ: Beranič; Bukvič, Orešek 4, Grabrovec 1, Gajšek 2, Lorbek A. 3, Lorbek L., Ciglar 2; trener: Pučko Ernest