Novice

Starejše deklice navdušile v Velenju

4. krog – vzhod:

VELENJE – BRANIK  19:27 (10:16)

Velenje – Rdeča dvorana, gledalcev: 30, sodnika: Martinšek Bojan in Anderlič Ivan.

Velenje: Gavrilovič, Gavranovič A. 1, Rednjak, Gavranovič L., Brcar 1, Koren 2, Hudovernik 12 (1), Broz, Musič, Zulič, Gega, Meža, Alekič 3 (1), Žekič, Justin.

Branik: Senegačnik Jakovac 1, Cigan 2, Topalovič 6, Rukelj 1, Tripkovič 2 (2), Novak Ž. 6, Novak N. 1, Gorjup 8, Žunič.

Sedemmetrovke: Velenje 5 (2), Branik 2 (2).

Izključitve: Velenje 0 minut, Branik 2 minuti.

Branikovke so hitro povedle s 3:0 in ves prvi polčas kontrolirale rezultat tekme. V končnici prvega polčasa so povedle za šest zadetkov, rezultat na semaforju je kazal 12:6. Igralke Velenja so poizkušale rezultat znižati, vendar jim ob razpoloženim Mariborčankam v prvem polčasu to ni uspelo. Branik je odšel na odmor z rezultatom 16:10.

V drugem delu so varovanke Staneta Strmška vodile tudi že sedem zadetkov, rezultat 14:21. Velenjčanke so zapretile ob koncu tekme, ko so se približale na 19:23, vendar so Branikovke ponovno strnile svoje vrste in s štirimi zaporednimi zadetki zanesljivo zmagale. Na koncu zasluženih 27:19 za Branik.

Pri ekipi Velenja se je izkazala Hudovernik, ki je zadela 12 krat, v ekipi Branika je bila najuspešnejša strelka Laura Gorjup, ki je zadela 8 golov.

Moramo poudariti, da  sta sodnika odlično opravila svoje delo.