Novice

Tekmovalna sobota in nedelja 9.4.2016 – 10.4.2016

19. Krog. Članice – 1.A DRŽAVNA ROKOMETNA LIGA – ŽENSKE

Članice so v Soboto 17.00 v domači dvorani Lukna gostile ekipo RK Zelene Doline Žalec. Žalčanke so že na začetku pokazale močno igro in prišle do vodstva 5:10, vendar je ekipa po nekaj izvrstnih golih Stelle Mateša  ostala v igri in tako končala polčas z rezultatom 11:15. V drugem polčasu so naša dekleta lovila zaostanek 2-3 golov, vendar nikoli niso uspele uloviti igralk Žalca, ki so na koncu slavile z rezultatom 27:29. Pri domačih so se še posebej izkazale Mia Želj z 6 goli, Sanja Belac s 7 in že prej omenjena Stella Mateša z 8 goli. Pri nasprotnicah pa so bile še posebej razpoloženi Jasna Turnšek in Katja Čerenjak, ki sta obe prispevali po 7 golov, kar je bilo na koncu dovolj za zmago. Našim puncam čestitamo za borbeno igro!

Sodnika: Cankar Bojan in Zupan Rok

Delegat: Frešer Anja

Zapisnik in časomerilec: Stanko Matjaž in Drobnič Dušan

DP LOGIK-BRANIK: Abramović; Hrastnik, Ramšak, Kreft, Palir, Trobas 3, Želj 6, Mateša 8, Belac 7, Krumpak, Marčič, Hacek 2, Bratanič, Kelc ; trener: Oblak Sebastjan

RK Zelene Doline Žalec: Križan; Danijel, Čede, Oder 3, Krulec, Turnšek 7, Čerenjak 7, Košir 1, Frangež 1, Pirc 2, Kompan, Tratnik, Korotaj 5, Košir, Strnad 3; trener: Gologranc Jernej

2. Krog. Mladinke – Finale 7. – 12. mesto

V nedeljo ob 18.00 so na domačih tleh mladinke igrale pomembno tekmo proti ekipi ŽRK Tržič. Tekma se je začela dokaj mirno, obe ekipi sta pokazali dobro napadalno igro in morda nekaj obrambnih napak na obeh straneh. Tekma je bila izenačena vse do rezultata 15:15 z eksplozivnim napadom obeh ekip. Domačinke so v sami končnici prvega polčasa prestavile v naslednjo prestavo in do polčasa prišle do vodstva 19:17 kar je bil dober izkupiček za nadaljevanje tekme. V drugem delu so Mariborčanke še samo potrdile svojo premoč in prišle do rezultata 28:23, sledilo je nekaj manj uspešnih minut, na koncu pa vseeno zanesljiva zmaga domače ekipe z rezultatom 33:30. Pri domači ekipi je bila izjemno razpoložena Nika Kelc, ki je kar 15 zadela v polno. Čestitke za zmago!

DP LOGIK-BRANIK: Bratanič; Trobas 3, Želj 10, Križanec 1, Petek 2, Krumpak, Horvat 1, Marčič 1, Bratanič, Kelc 15; trener: Oblak Sebastjan

ŽRK Tržič: Jelovčan-Tomas; Muljkovič, Pogačnik 1, Boškič 4, Kodele 8, Mandelc 1, Juvan 1, Oplotnik 1, Škrjanec 8, Štular 6, Škof 1; trener: Leskovec Brane

2. Krog. Kadetinje – Finale 13. – 18. mesto

Ekipo kadetinj je v soboto ob 14.15 čakal dvoboj proti ekipi DRŠ Vrhnika. Naša dekleta so začela zelo obetavno in v kombinaciji z močno igro v obrambi in pametnimi potezami v napadu prišle do vodstva 8:6. Domačinke so po uvodni dobri predstavi malce padle, kar so nasprotnice izkoristile in odšle na zaslužen odmor z vodstvom 2 golov (15:17). Igralke Maribora v drugem polčasu niso več zmogle slediti razpoloženi ekipi Vrhnike, ki so igrale veliko boljše kot v prvem polčasu. Po obetavnem začetku so naša dekleta žal izgubila z rezultatom 23:30. Naše igralke odhajajo v novo tekmo z dvignjenimi glavami, saj so odigrale pošteno in dobro. Še posebej sta se izkazali Metka Marčič z 7 goli in Gorjup Laura, ki je prispevala 5 zadetkov.

DP LOGIK-BRANIK: Žunič; Senegačnik-Jakovac, Marčič 7, Cigan, Novak Ž., Novak N. 2, Ramšak 3, Gorjup 5, Petek 4, Krumpak, Križanec 2, Topalovič; trener: Strmšek Stane

DRŠ Vrhnika: Remškar; Jereb 3, Mele 3, Mole, Margon 4, Štante, Robida 2, Cvelbar 4, Cankar 6, Janša, Peklar 1, Smrekar 1, Leben 6; trener: Jonovič Sendy

2. Krog. Starejše deklice A – Finale 13. – 18. mesto

Starejše deklice so se pomerile z dekleti s Primorske ŠD Jadran Bluemarine Hrpelje – Kozina. Domače igralke so že takoj v začetku pokazale veliko premoč in prišle do vodstva 6:0, ki se je še samo stopnjevalo skozi cel 1. polčas. Dekleta so odigrala očitno tako v napadalnem kot v obrambnem delu igre, kar dokazuje to, da so popolnoma vse igralke bile uspešne strelke. Na polčas so dekleta odšla z ugodnim rezultatom 18:7.  V drugi polčas so domačinke odšle skoncentrirano in sproščeno in tako samo še držale rezultat do konca in na koncu slavile novo zmago z rezultatom 28:20. Ni moč izpostaviti nobene igralke, saj so vse odigrale dobro in pokazale pravi “timski duh”.

DP LOGIK-BRANIK: Žunič; Senegačnik-Jakovac 1, Cigan 3, Novak Ž. 9, Novak N. 2, Gorjup 7, Topalovič 6; trener: Strmšek Stane

ŠD Jadran Bluemarine Hrpelje – Kozina: Grmšek; Žerjal 4, Vlahovič 3, Grk 10, Bolčič 2, Poles, Čermelj, Spasovič, Mihalič, Češnik 1; trener: Miklavec Tanja

16. Krog. Mlajše deklice A – Vzhod

Edine, ki ta vikend niso odigrale tekme doma so mlajše deklice, ki so se pomerile z ekipo in velikimi rivali ŽRK Celje Celjske Mesnine. Tekma je bila odigrana v soboto ob 10.00 v dvorani ŠC Celje . Tekma je že od začetka obetala pravi spektakel. Mariborčanke so z odlično igro v napadu in zelo dobro razpoloženimi igralkami Neli Rukelj in Ana Tripkovič prišli do vodstva, ki so ga držale ves prvi polčas. Na odmor so odšle z dobrim rezultatom 8:10. V drugem polčasu so Celjanke pokazale veliko boljši igro kot do sedaj in prišle do izenačenja 14:14, v dramatični končnici so naša dekleta povedla 16:17 ampak žal na koncu izgubila 18:17. Za borbo do konca si naše igralke vseeno zaslužijo čestitke!

DP LOGIK-BRANIK: Pahernik; Piškur, Ekselenski, Cehner, Rukelj 5, Izlakar-Jelaković, Tripkovič 8, Fras, Križanec 2, Demiri 2, Sinanović; trener: Čučko Marko

ŽRK Celje Celjske Mesnine:  Novak; Dohranović, Korošec, Lipovšek, Hrovat, Guzej 3, Krajnc, Šafarič 1, Marković 5, Lazič 1, Jezernik, Krajnc 8, Dilji; trener: Dragišič Željka