BRANIK – KATJA KURENT ZAGORJE   32:29 (16:12)

Maribor – Dvorana Lukna, gledalcev: 50, sodnika: P. Zorli in L. Zupančič.

Branik: Žunič, Gorjup 8 (1), Novak N., 1, Novak Ž. 5, Tripkovič, Rukelj 2, Topalovič 5, Cigan 10, Senegačnik Jakovac 1, Fras.

Zagorje: Kolobarič 1, Mujezinovič, Pirc 4, Borišek 13 (2), Strmljan 11, Žerko.

Sedemmetrovke: Branik 2 (1), Zagorje 2 (2).

Izključitve: Branik 6 minut, Zagorje 0 minut.

Varovanke Staneta Strmška so zabeležile tretjo zmago v novem državnem prvenstvu. Gostje so nastopile le s šestimi igralkami, vendar so se dobro upirale domačinkam. Branikovke so na začetku tekme hitro povedle s 3:0, vendar so gostje po zaslugi Boriškove znižale na 3:2. Črno-bele so strnile svoje vrste in v 15. minuti povedle za 4 zadetke, ko je na 10:6 povišala Gorjupova. Igralke Zagorja so se nekajkrat nevarno približale na 2 zadetka zaostanka, vendar so domačinke a odmor šle s prednostjo štirih zadetkov, semafor je kazala 16:12.

Tudi v drugem delu so Branikovke hitro ušle na 19:14 po zaslugi strelsko razpoložene Lane Cigan. Varovanke gostujočega trenerja Milana Ramšaka se znova niso predale in z nekaj domiselnih akcij neustavljivih Strmljanove in Boriškove znižale rezultat le za gol, saj je v 51. minuti semafor kazala 24:23 za Branik. Vendar je spet sledila serija treh zaporednih zadetkov Branikovk in s tem je bila končnica tekme mirnejša. Ko so 3 minute pred koncem domačinke zadele za 31:26 je bil zmagovalec znan. Zagorjanke so nekoliko le ublažile poraz. Tekma se je končala z zasluženo domačo zmago 32:29.

V ekipi Branika sta se strelsko izkazali Lana Cigan z desetimi in Laura Gorjup z osmimi zadetki. Pri gostjah sta od skupno 29 zadetkov, kar 24-krat zadeli; Boriškova 13 in Strmljanova 11 krat.

Moramo poudariti, da  sta sodnika odlično opravila svoje delo.

Branikovke čaka v naslednjem krogu gostovanje v Celju. V soboto, 24.10. ob 12:30 se bodo  pomerile z ŽRK Celje Celjske mesnine