Novice

Začetek sezone 2016/17

V prvem krogu sezone 2016/17 so tekmo odigrale članice, kadetinje in Starejše deklice A. Letos selekcija mladink ne igra, zaradi pomanjkanja igralskega kadra.

1. Krog. Članice – 1.A DRŽAVNA ROKOMETNA LIGA – ŽENSKE

ŽRK BRANIK – ROKOMETNI KLUB LJUBLJANA

Uvodna tekma sezona za člansko selekcijo je bila odigrana v Dvorani Tabor, saj bo za nekaj časa domača Lukna na popravilu, zaradi poplave, ki se je zgodila v preteklem mescu. Odigrana je bila ob 17.00, 17.9.2016. Proti izvrstno pripravljeni ljubljanski ekipi, so Mariborčanke krenile pogumno in si na koncu priigrale tudi zelo zasluženo zmago. Na začetku tekme so Ljubljančanke dokazale svojo kvaliteto in kar hitro povedle za razliko 3 golov (0:3), naše igralke so hitro zbežale uvodnemu pritisku in prišle do vodstva ob polčasu 18:15. V drugem polčasu so odigrale še bolje in po izvrstni igri nove okrepitve Tajane Šauperl-Ilič, ki je dosegla kar neverjetnih 18 golov prišle do zelo pomembne zmage, ki se bo obrestovala v zaključku sezone. Puncam za zmago iskreno čestitamo.

ŽRK BRANIK: Abramović; Hrastnik, Kreft 1, Trobas 3, Želj 6, Mateša 8, Belac 4, Horvat, Bratanič, Kelc 2 ; trener: Oblak Sebastjan

ROKOMETNI KLUB LJUBLJANA: Bratina, Srečkovič; Čermelj 1, Zrimšek 2, Svetik 6, Brecelj 1, Jonovič 3, Tomšič, Zulič 1, Čajko 1, Pipan 4, Schuster 3, Sanabor 5, Ferfolja Š. 4, Ferfolja T. 4, Vidmar 3; trener: Vidmar Dušan

1. Krog. Kadetinje – Vzhod

ŽRK BRANIK – DRŠ ALEŠ MIHALJ

Prva tekma za kadetsko ekipo, je bila težka domača tekma proti DRŠ Aleš Mihalj. Odigrana 17.9.2016 ob 14.00 uri v Dvorani Tabor. Tekma se je pričela zelo eksplozivno z veliko goli in zelo izenačeno igro, nobena ekipa ni prišla do vodstva za več kot 1 gol do rezultata 15:13 v korist domačink. Kasneje so naše kadetinje prestavile eno prestavo višje in zaigrale tako kot znajo in prišle do delnega rezultata 6:1, ki je zapečatil prvi polčas z vodstvom 20:15. V drugem polčasu so kadetinje z rutinirano igro mirno tekmo privedle do konca. Zavedala so se svoje premoči in tako z gladko razliko 9 golov oddelale prvi izziv letošnje sezone (36:27). Čestitke!

ŽRK BRANIK: Žunič, Krumpak; Senegačnik-Jakovac, Marčič 1, Cigan, Novak Ž. 2, Zadravec, Novak N., Ramšak 1, Gorjup 2, Bobič 1, Topalovič 2; trener: Strmšek Stane

DRŠ ALEŠ MIHALSmrekar; Jereb 5, Mele 3, Kocjan 3, Remškar, Mole, Margon 5, Štirn 2, Robida 3, Cvelbar 1, Cankar, Gabrovšek 1, Smrekar, Leben 6; trener: Jonovič Sendy

1. Krog. Starejše deklice A – Vzhod

Tudi starejše deklice so odigrale proti DRŠ Aleš Mihalj, vendar jim na žalost ni šlo vse po načrtih, saj so izgubile z rezultatom 25:29. Tekma je bila odigrana v dvorani Tabor 17.9.2016 ob 9.45. Že od samega začetka so gostje pokazale svojo premoč, kar kaže tudi to, da je edino vodstvo, ki jo je dosegla domača ekipa bilo 1:0. Z dobro igro so hitro prišle do vodstva za 3-4 gole, ki je bila za zaspano domačo ekipo prevelik zalogaj. Ob koncu prvega polčasa so vodile z rezultatom 10:15. V drugem polčasu so Mariborčanke pokazale dosti boljšo igro in skoraj ulovile zaostanek, vendar jim je na koncu zmagalo nekaj športne sreče in zbranosti ob ključnih trenutkih. Tekma se je končala z rezultatom 25:29.

ŽRK BRANIK: Žunič; Senegačnik-Jakovac, Cigan 3, Novak Ž. 5, Novak N. 2, Gorjup 4, Topalovič 9; trener: Strmšek Stane

DRŠ ALEŠ MIHALJ: Grmšek; Žerjal 9, Vlahovič 2, Grk 4, Miličev 1, Bolčič 3, Poles, Čermelj, Spasovič 1; trener: Miklavec Tanja